عدس و نخود برای بدن مفید می باشند.

اگرچه به جای یکدیگر استفاده می شود، اصطلاحات “حبوبات”، “حبوبات” و “لوبیا” معانی متمایزی دارند. حبوبات به هر گیاهی از خانواده  اطلاق می شود که شامل برگ، ساقه و غلاف آن باشد. نبض دانه خوراکی گیاه حبوبات است. از ظروف آرکوپال برای سرو غذا استفاده می شود.

حبوبات شامل لوبیا، عدس و نخود است. به عنوان مثال، غلاف نخود یک حبوبات است، اما نخود داخل غلاف، نبض است. کل گیاه حبوبات اغلب در کاربردهای کشاورزی (به عنوان محصولات پوششی یا در خوراک دام یا کود) استفاده می شود، در حالی که دانه ها یا حبوبات همان چیزی هستند که معمولاً در بشقاب های شام ما به پایان می رسد. گرفتن نفخ حبوبات برای هضم غذا بسیار عالی می باشد.

طبع لوبیا چیتی، لوبیا به اشکال مختلف (کلویی، سیاه، چیتی، سرمه ای، نخود و …) تنها یکی از انواع نبض است.

حبوبات توسط دستورالعمل های غذایی ایالات متحده (حدود 3 فنجان در هفته) و برنامه غذایی DASH از موسسه ملی قلب، ریه و خون (4 تا 5 وعده نصف فنجان در هفته) تاکید شده اند. سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) سال بین المللی حبوبات را در سال 2016 با تمرکز بر سهم حبوبات در تولید غذا و تنوع غذایی برای کمک به ریشه کنی گرسنگی و سوء تغذیه اعلام کرد. مبل کرم قهوه ای در بازار مبلمان ایران تولید بسیاری داشته است.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. فرش های اکریلیک مناسب مکان های شلوغ
    2. سگ های آموزش دیده سگ نگهبان
    3. تمرکز مداوم رنو تی بر موتورهای احتراق داخلی
    4. کشمش منبع بی نظیر برای لاغری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.