با پیاز سفید اصفهان دندان های خود را سفید نگه دارید

پیاز حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیباتی است که با التهاب مبارزه می کند، تری گلیسیرید را کاهش می دهد و سطح کلسترول را کاهش می دهد که همه اینها ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد

خواص ضد التهابی قوی آنها همچنین ممکن است به کاهش فشار خون بالا و محافظت در برابر لخته شدن خون کمک کند.

کوئرستین یک آنتی اکسیدان فلاونوئیدی است که در پیاز سفید اصفهان بسیار متمرکز است. از آنجا که یک ضد التهاب قوی است، ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی، مانند فشار خون بالا کمک کند.

مطالعه ای روی 70 فرد دارای اضافه وزن و فشار خون نشان داد که دوز 162 میلی گرمی روزانه عصاره پیاز غنی از کورستین به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک را به میزان 3-6 میلی متر جیوه (mmHg) در مقایسه با دارونما کاهش می دهد.

پیاز همچنین سطح کلسترول را کاهش می دهد.

مطالعه ای در سال 2014 روی 54 زن مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) نشان داد که مصرف مقادیر زیادی پیاز قرمز خام (80 تا 120 گرم در روز) به مدت 8 هفته باعث کاهش کلسترول تام و LDL (بد) در مقایسه با گروه کنترل شد.

علاوه بر این، شواهد حاصل از مطالعات حیوانی نشان می دهد که مصرف پیاز ممکن است عوامل خطر بیماری قلبی، از جمله التهاب، سطوح بالای تری گلیسیرید، و تشکیل لخته خون را کاهش دهد.

خلاصه
تحقیقات نشان می دهد که خوردن پیاز ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا، افزایش سطح تری گلیسیرید و التهاب کمک کند.

پیاز

سرشار از آنتی اکسیدان است
آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که اکسیداسیون را مهار می کنند، فرآیندی که منجر به آسیب سلولی می شود و به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و بیماری قلبی کمک می کند.

پیاز منبع عالی آنتی اکسیدان است. در واقع، آنها حاوی حداقل 17 نوع مختلف آنتی اکسیدان فلاونوئیدی هستند.

پیاز قرمز به طور خاص حاوی آنتوسیانین است که رنگدانه های گیاهی از خانواده فلاونوئیدها هستند که رنگ قرمز تیره پیاز را می دهند.

مطالعات جمعیتی متعدد نشان داده است افرادی که غذاهای غنی از آنتوسیانین بیشتری مصرف می کنند، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهند.

به عنوان مثال، مطالعه ای بر روی 43880 مرد نشان داد که مصرف معمولی روزانه 613 میلی گرم آنتوسیانین با کاهش 14 درصدی خطر حملات قلبی غیر کشنده مرتبط است.

به طور مشابه، یک بررسی در سال 2018 به این نتیجه رسید که مصرف مقادیر بالاتر غذاهای غنی از آنتوسیانین با خطر کمتر بیماری قلبی و مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط است.

علاوه بر این، آنتوسیانین ها در برابر انواع خاصی از سرطان و دیابت محافظت می کنند.

خلاصه
پیاز قرمز سرشار از آنتوسیانین است که رنگدانه های گیاهی قدرتمندی هستند که ممکن است از بیماری های قلبی، انواع خاصی از سرطان و دیابت محافظت کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.