افراد مبتلا به بیماری سلیاک رژیم غذایی بدون گلوتن

برای مثال، افراد مبتلا به بیماری سلیاک باید رژیم غذایی بدون گلوتن، پروتئینی که در بسیاری از محصولات غلات وجود دارد، مصرف کنند. آنها باید این محصولات را از رژیم غذایی خود حذف کنند، که خطر کمبود چندین ویتامین B و سایر مواد مغذی که معمولاً در غلات یافت می شوند را افزایش می دهد.

مبل کرم قهوه ای در رنگ و مدل مختلف در بازار مبلمان ایران عرضه و تولید می شود.

لوبیاها به طور طبیعی غذای بدون گلوتن هستند و بسیاری از همان ویتامین ها و مواد معدنی را که اغلب در محصولات غلات غنی شده از جمله تیامین، ریبوفلاوین، فولات، آهن و فیبر یافت می شوند، فراهم می کنند. آرد لوبیا ممکن است به ویژه برای کسانی که از رژیم های بدون گلوتن پیروی می کنند مفید باشد زیرا آرد لوبیا را می توان با آردهای دیگر بدون گلوتن (مانند برنج یا آرد تاپیوکا) ترکیب کرد. از ظروف آرکوپال برای تزئیین استفاده می کنند.

پکسانی که از رژیم های گیاهی یا وگان پیروی می کنند، برای تامین مواد مغذی مهمی که اغلب در محصولات حیوانی یافت می شوند، مانند پروتئین، آهن و روی، به غذاهای گیاهی وابسته هستند. در حالی که گیاهخواران ممکن است لبنیات یا تخم مرغ مصرف کنند، کسانی که از رژیم غذایی وگان پیروی می کنند هیچ محصول حیوانی مصرف نمی کنند. همچنین گرفتن نفخ حبوبات باعث شده هضم غذا راحتر صورت گیرد.

کسانی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند ممکن است چربی اشباع شده کمتر، کلسترول و فیبر رژیمی بیشتری بخورند. با این حال، افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند ممکن است کمبود ویتامین B-12، ویتامین D، کلسیم یا چربی های امگا-3 داشته باشند، مگر اینکه مکمل های مناسب را مصرف کنند. لوبیاها می توانند بخش ارزشمندی از هر رژیم غذایی گیاهی باشند زیرا سرشار از چندین ماده مغذی هستند و به عنوان جایگزین گوشت عمل می کنند و در صورت جفت شدن با غلات حاوی مکمل کامل اسیدهای آمینه هستند. همچنین طبع لوبیا چیتی باعث شده پخت و عطر بوی خوبی به خود دهد.

 • منابع:
  1. All About Beans Nutrition, Health Benefits, Preparation and Use in Menus

 • تبلیغات: 
  1. فرش های اکریلیک مناسب مکان های شلوغ
  2. چرا نمی توانیم در مدرسه سویشرت بپوشیم؟
  3. کمبود خواب نه تنها باعث افزایش خستگی و خواب آلودگی می شود
  4. معلمان دانش آموزان را بدون سویشرت شناسایی می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.